...proměny v dotyku

Čti víc

Novinky a aktuality

Příležitost řídit Dotyk II

15/08 2018

Od roku 2008 pomáhá Dotyk rodinám zvládnout výzvu, kterou před ně staví zdravotní stav jejich člena. Sociální rehabilitací pomáháme chronicky nemocným schizofrenií k návratu do běžného života, ranou péčí rodinám dětí s poruchami autistického spektra. Náš pan ředitel již dosáhl důchodového věku, a pr…

Čtyři roční období

14/08 2018

Ctyri rocni obdobi

První srpnové terapeutické odpoledne Klubu sociální rehabilitace proběhlo pod taktovkou pana Dohnala a bylo zaměřeno na uvolnění a relaxační malování. Tématem bylo Čtvero ročních období od A. Vivaldiho. Účast byla velmi hojná.

hojna ucast

Po představení tématu byly kluberům rozdány předlohy, které sloužily…

Všechny barvy duhy

31/07 2018

slunicko

Poslední červencové terapeutického odpoledne Klubu sociální rehabilitace bylo zaměřeno na barvy.

Účast byla snad největší za dlouhou dobu, sotva jsme se vešli, ale zvládli jsme to. Nejprve jsme s klubery hovořili o barvách, vždy jsme si sdělili oblíbenou barvu a hledali její význam. Další aktivit…

Trénujeme kognitivní funkcetrénujeme

V Klubu sociální rehabilitace 11. července jsme se sešli s manželi Dohnalovými, abychom trénovali kognitivní funkce.

V úvodu jsme se dozvěděli něco o návycích, jak se projevují, jaké mají fáze, jak se mohou změnit ve zlozvyky a jak lze špatné návyky měnit k lepšímu.

stůl

Po krátké pauze jsme se věnovali samotnému tréninku kognitivních funkcí. Začali jsme cvičeními zaměřenými na logické uvažování, plynule jsme přešli k úlohám na procvičení verbálního myšlení a pozornosti. Manželé Dohnalovi přinesli i dva texty písní, pro uvolnění jsme si zazpívali :-)

Klub se vydařil, účast byla skvělá, těšíme se na příště. 18. července nás čeká výlet!